OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela zwykła  – 11.02.2018 r.

 

v Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła. Prosimy o pomoc również w najbliższy piątek po Mszy Św.
 

v Dzisiaj o godz. 16.30 adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 

v Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

v W najbliższym tygodniu rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Uczynimy to w najbliższą środę, która jest Środą Popielcową. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem. Jest to czas, w którym usłyszymy wezwanie do czynienia pokuty. W czasie Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Jezusową podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej (w każdy piątek o godz. 17.30)
i Gorzkich Żalów (w każdą niedzielę o godz. 16.15) . Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Za udział w nich można każdego tygodnia zyskać odpust zupełny.
W czasie Gorzkich Żalów będzie zbierana taca na dekorację grobu Pańskiego. Zachęcamy również do podjęcia duchowych postanowień na czas Wielkiego Postu. To czas o charakterze pokutnym, dlatego wypada powstrzymać się od zabaw, alkoholu
i hucznego życia i wsłuchać się w to, co do nas mówi w tym czasie Bóg.

 

v Wraz z młodzieżą zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy rozważać niedzielne Ewangelie i będziemy się przygotowywać do niedzielnej liturgii. Będziemy się modlić w każdy wtorek Wielkiego Postu o 19:00. Zapraszamy bardzo serdecznie!

 

v Wyjazd na rekolekcje weekendowe dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek o 16:30 spod Arki.

 

v Zapraszamy wspólnotę parafialną  do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki telewizory, komputery) zbiórka odbędzie się do 19 lutego sprzęt można przywozić do Arki na Starym Mieście. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

 

v Kleryk Radosław Wąchocki kończy w tym tygodniu praktykę w naszej parafii. Dziękujemy mu z całego serca za posługę w naszej parafii i życzymy obfitości darów Bożych na czas formacji i wzrastania w powołaniu do kapłaństwa.;