OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5.11.2017

 

XXXI  Niedziela zwykła / 05-11-2017

 

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Zapraszamy do pomocy również w najbliższy piątek po Mszy Św.

 

  1. Wyrażamy wdzięczność za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. W sposób szczególny pragniemy wyróżnić dwóch ministrantów, którzy uczestniczyli we wszystkich różańcach: Kacpra Stacherę i Adriana Kopyta.

 

  1. Dziś o godz. 16.00 zmiana tajemnic KŻR

 

  1. Przyjmujemy jeszcze na wypominki i Msze Święte. Przez okres  nowenny(do 8 listopada) codziennie na cmentarzu o godz. 12.00  przed budynkiem przy kancelarii będzie odprawiana Msza Św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Dziś o 16.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominkami.

 

  1. W najbliższą sobotę  11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Msze święte o 8:00 i 17:00. Bądźmy dumni z tego że jesteśmy Polakami, okazją do wyrażenia naszej dumy niech będzie wywieszona flaga. Natomiast po Mszy Św.  o godz. 17.00 zapraszamy do Arki na wieczór pieśni patriotycznych.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

 

  1. Za tydzień po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek -Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

  1. Drodzy Siostry i Bracia

Każde powołanie kapłańskie jest Bożym darem dla Kościoła Powszechnego oraz dla Kościoła lokalnego, którym jest diecezja. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania 20 nowych alumnów, którzy 1 października rozpoczęli w radomskim seminarium przygotowanie do kapłaństwa. Społeczność seminaryjna liczy aktualnie 60 kleryków.

Dziękczynieniu składanemu Panu Bogu za dar każdego powołania towarzyszy także wdzięczność wobec ludzi. Dziękujemy Rodzicom oraz Duszpasterzom za troskę o powołania. Dziękujemy także wszystkim dobroczyńcom, którzy wspierają nasze seminarium modlitwą, owocami natury i darami materialnymi. Z wdzięcznością wspominamy zaangażowanie i wysiłek całej Diecezji przy budowie gmachu seminarium. Wielu z Was, Drodzy Siostry i Bracia, uczestniczyło w tym dziele przybywając na plac budowy z każdego zakątka Diecezji, aby pracą własnych rąk tworzyć gmach naszego seminarium. Dzięki temu zaangażowaniu Diecezja mogła przyjąć w seminaryjnym budynku Ojca Świętego Jana Pawła II, który 4 czerwca 1991 roku dokonał aktu poświęcenia seminarium. Upływający czas ujawnił jednak potrzebę poważnego remontu seminaryjnego gmachu. Udało się w ostatnim czasie ocieplić ściany i położyć nową elewację. Bardzo dziękujemy Księżom i Wam, Drodzy Siostry i Bracia, za wspaniałomyślność i złożone ofiary.

Konieczna okazała się także wymiana dachu. Prace przy jego wymianie już trwają dzięki wpłatom ze strony Księży i parafii oraz dzięki zaangażowaniu instytucji kościelnych przy wsparciu środkami publicznymi. Dokończenie tej inwestycji będzie związane z czekającymi nas jeszcze poważnymi wydatkami. Jest to bowiem powierzchnia 9 500 metrów kwadratowych.

Już teraz dziękuję za życzliwe wsparcie tych prac ofiarami pieniężnymi składanymi na tacę w najbliższą niedzielę, 12 listopada. Za każdy dar złożony w ramach niedzielnej kolekty składam Wam, Drodzy Siostry i Bracia, serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także za indywidualne ofiary przekazywane na rzecz naszego Seminarium.

Bardzo proszę Was, Drodzy Siostry i Bracia, o modlitwę o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji naszego Seminarium.

 

Biskup Henryk Tomasik