Project Description

Drodzy Parafianie i Sympatycy!

Z bólem serca podajemy kilka informacji dotyczących naszego funkcjonowania. Wiele z tych decyzji jest dla nas bardzo trudnych, ale ze względu na dobro naszej wspólnoty pragniemy poinformować, że:

1. Zachowujemy Eucharystię w ciągu tygodnia o 17:00 oraz porządek niedzielny, ale prosimy, by uczestniczyły w niej TYLKO osoby, które zamawiały intencję.

2. We Mszy św. pogrzebowej może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób jednocześnie z uwzględnieniem dodatkowej posługi zakładu pogrzebowego. Za zgodą Rodziny można rozważyć ograniczenie pogrzebu do stacji przy grobie, a Mszę św. w intencji osoby zmarłej odprawić w późniejszym terminie.

3. Zachęcamy do udziału we Mszy św. przez nasz profil na Facebooku (https://www.facebook.com/swwaclaw/) w niedzielę o godzinie 10:00, a także w święta i uroczystości.

4. Transmisje nabożeństw wielkopostnych z naszego kościoła: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:15, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.

5. Zachęcamy do trwania na modlitwie różańcowej w rodzinach, łącząc się duchowo z księżmi, którzy w kościele o 20:30 codziennie się modlą.

6. Posługa sakramentalna wobec chorych będzie podejmowana po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii osobiście lub mailowo(podsiadly@waclaw.radom.pl).

7. Kancelaria parafialna będzie otwarta w zwykłych godzinach.

8. Prosimy, abyśmy załatwiali jedynie niezbędne sprawy w kancelarii. Narzeczeni mogą umówić się mailowo w sprawach dotyczących ślubu. Aby spisać protokół przedmałżeński, należy umówić się indywidualnie na drodze mailowej.

9. Informacje dotyczące sposobu przeżywania Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego podamy w późniejszym terminie.

10. Bieżące informacje będziemy zamieszczali na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej parafii (waclaw.radom.pl) oraz na profilu FB (Parafia Świętego Wacława w Radomiu).

11. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy zakupach, zwłaszcza osoby starsze i chore, to wolontariusze z „Arki” chętnie pomogą. Wystarczy zostawić swoje zgłoszenie pod numerem: 504811030

W tych dniach bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych. Zostańmy w domach i bez potrzeby ich nie opuszczajmy. Niech ten czas będzie okazją do gorliwszej modlitwy, zwłaszcza w swoich rodzinach.

Zatroszczmy się szczególnie o tych, którzy mogą potrzebować pomocy, zwłaszcza osoby starsze, chore lub samotne. Prosimy też o przekazanie powyższych informacji.

Z pamięcią w modlitwie
Wasi Duszpasterze