OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020

  • Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy-do pomocy w piątek po Mszy Świętej.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  • O godz. 16.00 spotkanie KŻR.
  • Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
  • W przyszłą niedzielę młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie po Mszy świętej o 17:00 w kościele. Ustalony zostanie wtedy termin bierzmowania.
  • W bieżącym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. celebrowane będą o godz. 8.00, 10.00, po której wyruszy procesja Eucharystyczna, Msza Św. jest również o godz. 17.00. Procesja przejdzie przez Plac Stare Miasto, ul. Przechodnia, Piotrówka i Św. Wacława do kościoła. Ołtarze będą przy: Plac Stare Miasto-Arka, ul. Przechodniej, na rogu Przechodniej /Piotrówka(Przy PCK)  i Św. Wacława. Prosimy drogich parafian o udział w procesji, a więc o zabranie chorągwi, baldachimu, różańca KŻR. Dzieci prosimy o sypanie kwiatów. Zbierajcie już kwiaty na procesję. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, również te, które jeszcze nie były u 1-szej Komunii Św. Podczas oktawy Bożego Ciała będą nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30  oraz procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. Na czas procesji bardzo prosimy o usunięcie pojazdów z trasy, którą będziemy szli. Potrzebne są brzózki do dekoracji ołtarzy procesyjnych, jeśli ktoś ma możliwość, nawet małej pomocy, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Drzewka będą przywiezione w środę i można je będzie odbierać z terenu Arki po Mszy Św.
  • W czwartek nieszpory eucharystyczne będą wg porządku świątecznego o godz. 16.30. Prosimy o zachowanie zasad i przepisów, obowiązuje nas zachowanie odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry LUB zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny.