OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

19.03.2022

  • Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu Kościoła. Prosimy również o pomoc w najbliższy piątek po drodze krzyżowej.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z Kościoła.
  • Przez cały okres Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach o Męce Pana Jezusa. Droga Krzyżowa w ten piątek o godz. 17.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.15. W najbliższy piątek w czasie Drogi krzyżowej odmówimy w łączności z całą wspólnotą Kościoła i papieżem Franciszkiem akt oddania Niepokalanemu Sercu Rosji i Ukrainy.
  • W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to dzień świętości życia. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemiężliwość od pokarmów mięsnych. W czasie Mszy Świętej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji – formularze do pobrania będą na końcu kościoła od jutra.
  • W tym tygodniu wypada 22 dzień miesiąca – jest to tradycyjny dzień modlitw za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę z udziałem relikwii świętego papieża i kazaniem o jego nauczaniu.
  • Jak co roku zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W tym roku cykl rozważań nosi tytuł: „Droga Pojednania”. Odbędzie się ona 8 kwietnia, rozpoczniemy ją o godz. 17.00 Mszą Świętą. Proponujemy Wam trzy trasy:
    Białą – 63 km – patron bł. Ks. Bolesław Strzelecki. Ze Starego Miasta do Sanktuarium do Czarnej.

Czerwoną – 46 km – patron św. Wacław. Ze Starego Miasta do Sanktuarium do Ostrej Bramy w Skarżysku.

Niebieską – 52 km – patron św. Kazimierz. Ze Starego Miasta do Sanktuarium do Ostrej Bramy w Skarżysku.