INAUGURACJA SEZONU W STAREJ BŁOTNICY

RELACJA (Iwona S.)

„Misie” rowerowe Wacław TEAM obudziły się ze snu. Rozpoczęliśmy kolejny piąty sezon grupy rowerowej Wacław TEAM. Plany jak widać znowu ciekawe i ambitne. Nie można inaczej tylko wsiadać na dwa koła i ruszać z nami na szlaki pielgrzymkowe. ZAPRASZAMY!!!

Będą tradycyjnie pojawiać się zdjęcia i relacje z naszych wyjazdów.

Na ten sezon mamy kolejną nowość – kamizelki klubowe. A to już zobaczycie na trasie i na zdjęciach.

Na rozpoczęcie sezonu wyruszyliśmy do Starej Błotnicy – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Dla uatrakcyjnienia przejazdu nasz „nawigator przewodnik” poprowadził nas inną trasą. Miło się spotkać po zimowej przerwie, popatrzeć jakie nowości przy rowerach. A to sakwa nowa , to siodełko, lampka i takie tam różne akcesoria. A czasami nawet nowy rower. To cieszy nas nawzajem. W końcu tyle czasu spędzamy razem na rowerach, że nie jest nam to obojętne, a wspólne hobby robi swoje.

W sprzyjających okolicznościach przyrody i nie tylko dotarliśmy do mety na ten dzień. Otoczenie sanktuarium jest bardzo sprzyjające do odpoczynku po podróży. Zachęcam do odwiedzin, jeśli ktoś jeszcze nie był. Ojcowie Paulini serdecznie zapraszają.

Po Mszy Świętej i nakarmieniu ducha udało się rozpalić grill i nakarmić również ciało. Co to jest, że ta kiełbaska z chlebkiem na łonie natury to tak smakuje. Mniam, mniam.

W drodze powrotnej, starym zwyczajem, Litanię Loretańską czyli nabożeństwo majowe – odmówiliśmy przy kapliczce przydrożnej.

Wróciliśmy szczęśliwie lekko rozkręceni. Jeszcze mało kilometrów w nogach. W tym roku pogoda nie sprzyjała jak na razie wyjazdom. Coś czuję, że to się lada dzień zmieni.

Pozdrawiamy wszystkich którzy śledzą nasze wyjazdy na stronie i czytają nasze relacje 🙂

p.s. Jeszcze wspomnienie myśli które krążą w głowie, myśli z kazania ks. Piotra – pamiętaj każdą drogę, zaplanuj, przygotuj, żeby nie poczuć zmarnowanego czasu i dąż do założonego celu. Coś w tym jest…